Masaż bańką chińską

Jak działa masaż bańką chińską?
Masaż bańką chińską polega na zasysaniu kawałka skóry i wykonywaniu podłużnych bądź kolistych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Masaż bańką chińską nie tylko pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga też w pozbywaniu się nie potrzebnych produktów przemiany materii. Co więcej, taki zabieg rozbija tkankę tłuszczową i redukuje rozstępy skóry.

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Wskazania:
- obrzęki limfatyczne
- napięte i obolałe mięśnie
- walka z cellulitem

Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem jest delikatna skóra, żylaki, pękające naczynka, uszkodzenia naskórka, gruźlica, wszelkie odmiany nowotworów, choroby skóry, wysiękowe zapalenie stawów ,okres menstruacji oraz gorączka. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży.

Masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.